هاردکیس آلومینیومی گیتار

هاردکیس یا کیس آلومینیومی بهترین محفظه برای پیشگیری از ورود ضربه به اجسام حساس است

هاردکیس یا کیس آلومینیومی چیست؟

جعبه‌های ساز هاردکیس یا کیس آلومینیومی محسوب می‌شوند.

هاردکیس پوشش یا جعبه ای است که برای محافظت از وسایل و تجهیزات حساس در هنگام جابه‌جایی کاربرد دارد. بسیاری از وسایل در صنعت های مختلف هستند که در صورت ضربه خوردن، آسیب می‌بینند و هزینه های جبران ناپذیری به بار می‌آورد. از طرف دیگر، همواره در حال جابجایی هستند و همین موضوع ریسک ضربه خوردن را افزایش می‌دهد. استفاده از محفظه‌های مقاوم تنها را برای محافظت از چنین وسایلی است.

تجهیزات حساس پزشکی، آلات موسیقی و تجهیزات خاص صنعتی نیز از مواردی هستند که برای جابجایی به هاردکیس احتیاج دارند. این محفظه‌ها با توجه به ساختار و کاربرد‌های مختلفی که دارند، به انواع گوناگونی دسته بندی می‌شوند. در قسمت بعدی انواع مختلف محفظه‌ها را معرفی می‌کنیم و به بیان ویژگی‌های هر کدام می‌پردازیم.

انواع هاردکیس

کاربرد متنوع و فراوانی وسایل حساسی که به جابجایی نیاز دارند؛ باعث شده است که انواع مختلفی از جعبه های آلومینیومی و محفظه‌های هارد طراحی شوند. هر کدام از آن‌ها برای وسایل خاص و موقعیت‌های مشخصی کاربرد دارند که شما می‌توانید با توجه به کاربرد مورد نظر خود آن‌ها را انتخاب کنید.

  • فلایت کیس
هاردکیس یا کیس آلومینیومی

فلایت کیس‌ها کاربرد‌های گوناگونی دارند.

فلایت کیس‌ها یکی از وسایل ضروری سفر برای افرادی هستند که تجهیزات حساس و گران قیمت با خود حمل می‌کنند. فلایت کیس‌ها نخست توسط گروه‌های کنسرت راک برای حمل آلات موسیقی در سفر هوایی استفاده شدند، اما امروزه در پزشکی، سینما و تلویزیون و گردشگری نیز کاربرد دارند. در هنگام خریدن فلات کیس باید به نکاتی هم‌چون ساختار، جنس و مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید تا از امنیت وسایل و تجهیزاتی که درون آن قرار می‌گیرد، مطمئن شوید.

بیشتر فلایت کیس‌‌ها از تخته سه لایه ساخته شده‌اند و با آلومینیوم و استیل به هم متصل می‌شوند. در انتخاب فلایت کیس باید توجه کنید که تخته سه لایه از ضخامت کافی برخوردار باشد؛ در غیر این صورت وسایل شما در معرض خطر خواهند بود. فلایت کیس‌ها هم‌چنین باید پوششی از جنس فایبرگلاس براق و یا ماده‌ای شبیه آن داشته باشند که روی تخته سه لایه را پوشانده است. به طور خلاصه، فلایت کیس‌ خوب، فلات کیسی است که بتواند ابزار و تجهیزات شما در برابر فشار، آسیب و ضربه تا حد امکان محافظت کند و دارای چفت و بست محکم و قابل اطمینانی باشد.

  • هاردکیس آلومینیومی
هاردکیس آلومینیومی

هاردکیس آلومینیومی

هاردکیس های آلومینیومی در تمامی بخش‌های صنعت و تجارت کاربرد دارد؛ از نمایش کالا‌ها برای فروش گرفته تا اهداف تبلیغاتی و حمل و نقل امن تجهیزات مختلف. .هاردکیس های آلومینیومی به لطف ظاهر جذاب و استحکام و در عین حال وزن سبکی که دارند، برای تمامی اهداف و کاربرد‌های ذکر شده مناسب هستند.

  • هاردکیس پلیمری
هاردکیس پلیمری

هاردکیس های پلیمری تا سی دقیقه ضد آب هستند.

 هاردکیس های پلیمری از جنس رزینهای پلیمری و برای کابرد‌های متنوع ساخته می‌شوند. مزیت این نوع از هاردکیس بهره‌مندی از استاندارد محیطی است. استاندارد محیطی به این معناست که وسایل و ابزارهایی که درون هارد کیس های پلیمری قرار می‌گیرند، در برابر نفوذ گرد و غبار ایمن خواهند بود. هم‌چنین هاردکیس‌های پلیمری در برابر نفوذ آب تا مدت زمانی حدود سی دقیقه و عمق یک و نیم متر مقاوم هستند. این نوع از هاردکیس، دارای مزایایی چون وزن مناسب و ظاهر زیبا است. به همین دلیل  نسبت به انواع دیگر هاردکیس گران‌تر است. محفظه‌های پلیمری در صورت آسیب دیدن معمولا قابل ترمیم نیستند.

4.8/5 - (34 امتیاز)